Kamienica Sztuki. Trwa modernizacja

  • 01.04.2021, 14:11
  • Redakcja wejherowo24.info
Kamienica Sztuki. Trwa modernizacja
Przy wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej modernizowany jest zabytkowy budynek. Zostanie przysposobiony na cele hotele dla artystów, natomiast w dolnej części budynku będzie mała galeria i miejsca spotkań dla organizacji zajmujących się kulturą.

Trwa przebudowa i remont budynku między Filharmonią Kaszubską a Placem Reginy Osowickiej. Obiekt to tzw. „Kamienica Sztuki”. Pierwsze piętro budynku będzie natomiast miało charakter hotelowy przeznaczony dla artystów występujących w filharmonii oraz dla młodych ludzi w ramach wymian międzynarodowych.

W budynku, który po zakończeniu inwestycji nosić będzie nazwę „Kamienica Sztuki” będzierównież: klub młodzieżowy (realizacja działań twórczych),  sala do nauki muzyki, pracownia robotyki, galeria wystawowa. Budynek dzięki zastosowanym rozwiązaniom i wyposażeniu w pełni dostępny będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego zakończenie zaplanowane jest na 31.12.2022 r.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe