EkoFabryka. Zachwycający rozwój ZUK-u

  • 07.04.2021, 13:26 (aktualizacja 07.04.2021, 13:38)
  • Redakcja wejherowo24.info
EkoFabryka. Zachwycający rozwój ZUK-u
Od chwili, gdy Roman Czerwiński kieruje Zakładem Usług Komunalnych można odnotować rozkwit spółki na miarę ogólnopolską. Świadczy o tym chociażby ogromny, pionierski i trudny projekt polegający na budowie tzw. EkoFabryki. Będzie prosperować na terenie dawnego zakładu drzewnego przy ulicy Tartacznej w Wejherowie.

Budowa wzorcowego systemu gospodarki odpadami, to nie tylko nowoczesne rozwiązanie na miarę ogólnopolską. To również dbałość o właściwą edukacje społeczeństwa poprzez możliwość realizacji licznych warsztatów, spotkań i konferencji. Zgodnie z tym - czyli pokazaniem jak poddawać renowacji stare rzeczy, co można wyczarować z odpadów - realizowany jest projekt. Powstaje bowiem w miejscu starego, zabytkowego budynku, który został całkowicie odnowiony i przywrócony do ponownej świetności. Niektóre cegły fabryki pochodzą z czasów tartaku, jak również udało się odnowić i zabezpieczyć niektóre drewniane krokwie. Reszta to współczesne rozwiązania np. grafitowe potrójne okna.

„Jesteśmy już na etapie wyposażenia, wykańczania wnętrz. Wszystkie okna są już powstawiane. Trwają jeszcze prace wykończeniowe w środku np. ocieplane (…) Z zewnątrz budynek jest już po renowacji, uzupełnieniu brakujących cegieł. Dach został już wymieniony.” – powiedział Roman Czerwiński prezes ZUK Wejherowo.

 

Powstanie zakładu wiąże się z dbałością o infrastrukturę. Będą osobne wjazdy do miejsc zrzutu odpadów, a osobne do miejsca, gdzie mają być warsztaty, galeria itp. Projekt dotyczący powstania EkoFabryki składa się z dwóch części. Pierwsza to trwająca budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z adaptacją obiektów dawnej fabryki drzewnej. Druga część to powstałe niedawno na terenie Wejherowa gniazda – podziemnych punktów zbiórki odpadów.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adrian
Adrian 09.04.2021, 13:31
Spółka miejska wiadomo ,że będzie się dobrze rozwijała ma dużo zleceń od miasta winduje ceny za odbiór śmieci to się dorabia i buduje .A bidni Wejherowianie płaczą i płacą .
Verum
Verum 12.04.2021, 11:42
Spółka miejska? Ma Pan stare informacje... 

Pozostałe