Powiatowe wsparcie dla szpitala. Nowy gastroskop...

  • 12.04.2021, 12:03 (aktualizacja 12.04.2021, 12:26)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiatowe wsparcie dla szpitala. Nowy gastroskop...
Powiat wejherowski przekazał 50 000 zł wejherowskiemu szpitalowi. Dotacja zostanie spożytkowana na zakup gastroskopu do Pracowni Endoskopowej.

Wejherowski Szpital Specjalistyczny należy do nowoczesnych i prężnie rozwijanych się placówek medycznych. Obsługuje m.in. pacjentów z całego powiatu wejherowskiego. Dlatego właśnie zarząd powiatu wejherowskiego rokrocznie przeznacza fundusze na wsparcie potrzeb szpitala.

„Od wielu lat staramy się w miarę naszych możliwości finansowych wspierać szpital w Wejherowie. W ubiegłym roku były to głównie wsparcia związane z walką covidową. W tym roku przeznaczamy 50 000 zł na zakup gastroskopu.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Szpital dysponuje gastroskopem, jednak z uwagi na liczne zabiegi sprzęt ten ulega zużyciu. Niezbędny jest zatem zakup nowego.

„Jest to urządzenie, które służy do badania endoskopowego czyli bez interwencji chirurgicznej. Wprowadza się ten sprzęt przez przełyk do żołądka i ocenia zmiany jakie się wytworzyły w żołądku. Po drodze można ocenić przełyk i można dojść do dwunastnicy.” – wyjaśnił Andrzej Zieleniewski wiceprezes Szpitali Pomorskich.

Dotacja z zasobów powiatowych w wysokości 50 000 zł pokryje połowę kosztów związanych z kupnem gastroskopu do Pracowni Endoskopowej. Połowę zamierzą pokryć również inny samorząd.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe