Powstaje nowe rondo na Strzeleckiej. Zobacz jak przebiegają pracę (video)

  • 14.04.2021, 11:29 (aktualizacja 14.04.2021, 11:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powstaje nowe rondo na Strzeleckiej. Zobacz jak przebiegają pracę (video)
Prace nad budową połączenia zachodniego między ulicami Strzelecka a Sucharskiego w Wejherowie są intensywnie realizowane. Obecnie najważniejszym punktem jest zakończenie budowy ronda na ulicy Strzeleckiej.

Trwają prace związane z powstaniem nowego połączenia drogowego. Między ulicami Strzelecką a Sucharskiego w Wejherowie powstaje tzw. połączenie zachodnie miasta.

„Ta inwestycja jest bardzo ważna, ze względu na nowe połączenie i nowy przebieg drogi wojewódzkiej 218.” – podkreśliła Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Najważniejszym obecnie etapem jest stworzenie ronda od strony lasu. W związku z tym fragment ulicy Strzeleckiej od Wejherowa w kierunku Gowina został w lutym zamknięty.

Nowe połączenie powstanie do grudnia 2022 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 11,2 mln zł, z czego ponad 7,4 mln zł (2/3 kosztów) władze miasta pozyskały z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Swój udział w tej inwestycji ma PEWiK, który wybuduje sieć wodociągową i kanalizację sanitarną za kwotę ok. 480 tys. zł

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe