Nie zasłaniali ust i nosa. W ciągu 3 dni policjanci ujawnili prawie 250 wykroczeń

  • 15.04.2021, 11:40 (aktualizacja 15.04.2021, 11:43)
  • KPP Wejherowo
Nie zasłaniali ust i nosa. W ciągu 3 dni policjanci ujawnili prawie 250…
Policjanci w powiecie wejherowskim przed ostatnie trzy dni kontynuowali działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Mundurowi ujawnili prawie 250 wykroczeń. Celem policyjnych działań jest zapobieganie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mundurowych można spotkać między innymi w środkach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych a także we wszystkich miejscach publicznych w powiecie wejherowskim.

Funkcjonariusze prowadzą codzienne działania w miejscach publicznych, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tego typu akcje skierowane są do osób naruszających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni policjanci ujawnili prawie 250 wykroczeń związanych z naruszeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni publicznej. Wśród tych ujawnionych wykroczeń aż prawie 150 zostało ukaranych mandatami, ponad 90 osób zostało pouczonych, wobec czterech osób wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a stosowanie się do obostrzeń pomaga w walce z pandemią koronawirusa.

 
KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe