Najlepszy nieafrykański biegacz pochodzi z Wejherowa. Wystartuje w olimpiadzie

  • 21.04.2021, 14:15 (aktualizacja 23.04.2021, 13:35)
  • Redakcja wejherowo24.info
Najlepszy nieafrykański biegacz pochodzi z Wejherowa. Wystartuje w olimpiadzie… Zdjęcie pochodzi z facebooka Marcin Chabowski
Duma i szacunek – te dwa słowa narzucają się patrząc na dokonania Marcina Chabowskiego. Kilka dni temu mieszkaniec Wejherowa wywalczył start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Marcin Chabowski na swoim sportowym koncie ma mnóstwo znaczących dokonań. Jest m.in. czterokrotnym Mistrzem Polski w biegach przełajowych, Mistrzem Polski w maratonie z 2019 r,  piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce . Marcin Chabowski jest także pierwszym w historii mistrzem kraju w biegu (ulicznym) na 10 kilometrów. Tytuł ten zdobywał jeszcze pięciokrotnie. W 2011 został także mistrzem kraju w półmaratonie. To tylko niektóre z dokonań Marcina Chabowskiego. Do tego dopisać trzeba najwyższe osiągnięcie czyli start na tegorocznej olimpiadzie w Tokio. Bardzo mocne minimum olimpijskie 2.10.17 osiągnął niedawno  w Holandii w Enschede 2.10.1, gdzie zakwalifikował się do uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich.

„Mamy teraz okres pandemiczny i był to zamknięty maraton dla najlepszy zawodników na świecie. Startował i wygrał ten bieg mistrz olimpijski oraz rekordzista świata Eliud Kipchoge z Kenii. Wielu znakomitych biegaczy z Europy. W samym biegu byłem dziesiąty, pierwszy nieafrykański biegacz.” – powiedział Marcin Chabowski

Marcin Chabowski to uznany trener biegów i trener przygotowania motorycznego. Na zajęcia do niego przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a nawet zza granicy.

„Marcin jest wspaniałym sportowcem, ale dużo ludzi nie wie, że oprócz zawodnika, jest także trenerem i to znanym w całej Polsce. Na jego treningi przyjeżdżają ludzie z różnych stron świata. Byłem świadkiem, że tylko na 3 godziny treningu przyjeżdżały osoby z Olsztyna, Katowic oraz ze Szwecji i z Holandii” – powiedział Bartłomiej Szreder właściciel siłowni „Apollo”.

Dokonania Marcina Chabowskiego doceniły władze powiatu wejherowskiego, wręczając czek na kwotę 5 000 zł. Igrzyska w Tokio mają rozpocząć się 23 lipca i zakończyć 8 sierpnia br. Przygotowania do olimpiady, wyjazd i pobyt jest bardzo kosztowny. Dlatego osoby, firmy, instytucje, które doceniają sukces Marcina Chabowskiego i chcą wspomóc finansowo mogą zgłaszać się do Bartłomieja Szreder. Kontakt telefoniczny 792-065-040.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe