Powszechny Punkt Szczepień. Nowe miejsce dla chętnych

  • 26.04.2021, 13:36 (aktualizacja 26.04.2021, 13:57)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powszechny Punkt Szczepień. Nowe miejsce dla chętnych
W hali sportowej wejherowskiej Szkoły Podstawowej nr 8 uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych. Władze miasta podpisały porozumienie z przedstawicieli Szpitali Pomorskich odnośnie kompletowania niezbędnych urządzeń.

Miasto Wejherowo udostępniło i wyposażyło miejsce, jakim jest hala Szkoły Podstawowej nr 8. Funkcjonuje tutaj Powszechny Punkt Szczepień.

„W ramach 6 boksów będą odbywały się szczepienia, z możliwością do zwiększenia liczby boksów. Patrząc na miejsce położenia hali, tego, że obok jest parking, wydaje się, to miejsce najbardziej dogodne.” – podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Pieczę na Punktem Szczepień Powszechnych sprawuje wejherowski szpital.

„Ze szpitala będą pochodziły zespoły szczepiące (…) Tutaj będzie również obecny lekarz. Zatem gdyby coś się wydarzyło lub wymagało konsultacji lekarskiej, to taka możliwość będzie.”„ – powiedział Andrzej Zieleniewski wiceprezes Szpitali Pomorskich.

Przed uruchomieniem punktu przedstawiciele instytucji oraz osób odpowiedzialnych za przygotowanie punktu szczepień skrupulatnie badały wszystkie szczegóły związane z prawidłowym jego funkcjonowaniem.

„Jest oddzielne wejście, oddzielne wyjście. Są miejsca gdzie można odsiedzieć 15 minut i zobaczyć czy wszystko jest dobrze po szczepieniu. Jest też na tyle przestrzeni, że można zrobić dodatkowe boksy.” – powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Powszechny Punkt Szczepień przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie czynny jest od poniedziałku 26 kwietnia. Funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00.

 

 

Rejestracja na szczepienie w SP nr 8 odbywa się poprzez:

  • całodobową, bezpłatną infolinię ogólnopolską infolinię – 989
  •  specjalną stronę – pacjent.gov.pl
  •  telefoniczny kontakt z punktem szczepień w godz. 8-15 – tel.(58) 57 27 843; 601 692 297

Ze względów epidemiologicznych niemożliwa jest rejestracja na miejscu!

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe