Skrzynki do kontroli. Właściciel powinni dbać o ich stan

  • 28.04.2021, 12:01 (aktualizacja 28.04.2021, 12:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Skrzynki do kontroli. Właściciel powinni dbać o ich stan Zdj: SM Wejherowo
Skrzynki gazowe, elektryczne czy teleinformatyczne są kontrolowane przez strażników miejskich. Wszelkie porysowane, nagnite, zardzewiałe czy otwarte stwarzają niebezpieczeństwo, toteż właściciele będą musieli zadbać o ich stan techniczny.

Straż Miejska kontroluje stan techniczny skrzynek elektrycznych, gazowych i teleinformatycznych zamontowanych na budynkach oraz przy pasie drogowym. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić estetykę otoczenia.

„Część tych urządzeń technicznych jest popisana, różnego rodzaju gryzmołami. Są też skrzynki zardzewiałe lub otwarte, a urządzenia w nich zamontowano są ogólnodostępne m.in. dla dzieci.” – powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Zdj: SM Wejherowo

O obowiązku utrzymania w należytym stanie technicznym skrzynek ulokowanych nawet na budynkach w terenie prywatnym stanowi prawo budowlane.

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym z art. 5,ust 2 Prawo Budowlane właściciel nieruchomości jest zobowiązany utrzymywać obiekt w odpowiedni stanie technicznym i estetycznym. Jeśli o ten stan nie dba straż miejska może wystąpić do nadzoru budowlanego, który wyda decyzje bądź ukaże właściciela. Jednak nie o to nam chodzi. My kontrolując stan techniczny skrzynek prosimy właścicieli, żeby taką skrzynkę naprawili lub odmalowali.” – powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

To tańsza perspektywa niż zapłacenie mandatu za zły stan techniczny skrzynek. Dopiero, gdy właściciel pomimo apelu strażnika nie zadba o poprawę jakości skrzynki, wówczas przy kolejnej interwencji otrzyma mandat.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe