Nauka w czasach pandemii. Szkoła Muzyczna w Wejherowie

  • 28.04.2021, 15:16 (aktualizacja 28.04.2021, 15:33)
  • Redakcja wejherowo24.info
Nauka w czasach pandemii. Szkoła Muzyczna w Wejherowie
Wiele placówek edukacyjnych, nauczycieli oraz uczniów zmaga się z trudnościami w nauczaniu spowodowanymi pandemią. Lekcje online mają oczywiście swoje wady i zalety. Jednak niszczą to, co najważniejsze. Więzi społeczne. Jak radzą sobie placówki ukierunkowane na specyficzny rodzaj edukacji?

Dla wielu placówek ukierunkowanych na dany rodzaj edukacji spotkania online nie są idealne, chociaż radzą sobie jak można. Odwiedziliśmy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Wejherowie i sprawdziliśmy jak tutaj przebiega nauka w czasach pandemii.

„Jak widać jest możliwa chociaż przyznaje, że dosyć to skomplikowane i trudne. Jeśli chodzi o samo podejście do czytania nut, realizacji utworu, to tak. Nie możemy niestety mówić o wartości artystycznej utworu. Najwięcej problemu mają maluchy, którym się dopiero ustawia aparat czyli to jak pracują ręce.” – powiedziała Dorota Muża – Szlas dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie.

Pomimo lekcji online ani jeden uczeń z ponad 180 pobierających naukę w wejherowskiej szkole muzycznej nie zrezygnował. Uczniowie biorą również udział w licznych konkursach organizowanych oczywiście online. W sieci funkcjonują również koncerty online dostępne na stronie www.psm.wejher.pl.

 

Do 15 maja trwa nabór na rok szkolny 2021/2022. Szkołą znajduje się przy ulicy Dworcowej 6. Pomimo obostrzeń sekretariat funkcjonuje w dni robocze, zatem można kontaktować się telefonicznie pod numer 58 672-24-48

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe