Majówka na rowerze. Kaszubskie ścieżki rowerowe

  • 29.04.2021, 12:32 (aktualizacja 29.04.2021, 13:21)
  • www.kościerzyna24.info
Majówka na rowerze. Kaszubskie ścieżki rowerowe
Już w ten weekend majówka. Niestety hotele i restauracje nadal zamknięte. Nie musisz jednak zostawać w domu. Wybierz się na rower! Województwo pomorskie to jeden z niewielu regionów, który oferuje oprócz przepięknych terenów także olbrzymią ilość atrakcyjnych tras rowerowych.

Ponad 300 kilometrów plaż bałtyckich, niemal 1000 jezior, największy w Polsce leśny kompleks – Bory Tucholskie, jedyne w Polsce ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zabytkowe Stare i Główne Miasto w Gdańsku, zamek krzyżacki w Malborku czy Hel – miejsce, gdzie zaczyna się Polska. To tylko niektóre z wielu atrakcji, które warto odwiedzić w Pomorskiem, szczególnie rowerem.

Różnorodność dziedzictwa kulturowego, krajobrazu oraz rzeźby terenu sprawia, że Pomorskie to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: Kaszuby to wzgórza i jeziora, na Żuławach dominują równiny i charakterystyczny krajobraz Delty Wisły, natomiast Kociewie, Powiśle i Ziemia Słupska kuszą gotycką architekturą oraz tradycyjną regionalną zabudową. Serce regionu, czyli Trójmiasto poleca rowerzystom rozbudowaną siecią miejskich dróg rowerowych oraz promenadę rowerową prowadzącą wzdłuż plaży z Gdańska do Gdyni.

W zaplanowaniu podróży pomoże nam oczywiście internet. Spośród wielu stron warto odwiedzić takie jak:

  • Traseo - to serwis, dzięki któremu zaplanujemy dokładnie trasę i dodatkowo zapiszemy na smartfonie
  • Pomorskie.travel - to pomorski serwis opisujący w szczegółach atrakcje turystyczne regionu 
  • rower.online.pl - na którym znajdziemy wszystkie trasy dostępne w Polsce

 

www.kościerzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe