Po "majówce". Podsumowanie policyjnych działań

  • 05.05.2021, 10:53 (aktualizacja 05.05.2021, 10:54)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Po "majówce". Podsumowanie policyjnych działań
W trakcie majowego długiego weekendu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i 7 praw jazdy tym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym.

Już 30 kwietnia na powiatowych drogach można było zauważyć zwiększoną ilość patroli ruchu drogowego, których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Niestety zdarzyli się i tacy kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i ujawnili 7 przypadków, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50/km na godzinę na obszarze zabudowanym. Zarówno nietrzeźwi kierowcy jak i ci, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość utracili prawa jazdy. Policjanci od 30 kwietnia br. do 3 maja 2021 odnotowali łącznie 22 zdarzenia drogowe, w tym 2 wypadki.Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, były najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Mundurowi w trakcie trwania majówki prowadzili także działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcje ta skierowana była do osób naruszających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Policjanci ujawnili 178 wykroczeń związanych z naruszeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni publicznej. Wśród tych ujawnionych wykroczeń, aż 116 osób zostało ukaranych mandatami, 52 zostało pouczonych, wobec 10 osób wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe