Policjanci zatrzymali kierowców. Jeden pod wpływem narkotyków, drugi prowadził z sądowym zakazem

  • 09.06.2021, 11:15 (aktualizacja 09.06.2021, 11:20)
  • KPP Wejherowo
Policjanci zatrzymali kierowców. Jeden pod wpływem narkotyków, drugi prowadził…
Policjanci zatrzymali wczoraj 23-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków oraz 26-latka, który miał sądowy zakaz kierowania. Obaj mężczyźni teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie pod wpływem grozi kara do 2 lat więzienia, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat.

Wczoraj nad ranem policjanci z wejherowskiej drogówki w Wejherowie na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu audi. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci zwrócili uwagę na jego zdenerwowanie. W związku z tym, że podejrzewali go, że może być pod wpływem narkotyków, przeprowadzili wobec niego badanie narko-testem. Test ten wykrył obecność amfetaminy, dlatego też policjanci pojechali z mężczyzną na badanie krwi.

Następnie w Redzie w nocy policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania 26-letniego gdynianina w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący aż do stycznia 2024 roku.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe