Koszenie trwa. Naturalne łąki

  • 15.06.2021, 10:11 (aktualizacja 15.06.2021, 10:16)
  • Redakcja wejherowo24.info
Koszenie trwa. Naturalne łąki
12 tysięcy nowych kwiatów, prawie 480 szt. dodatkowych krzewów i blisko 380 drzew – to ubiegłoroczny „zielony” bilans działań miasta.

W tym roku w Wejherowie będzie podobnie. Ponadto wzorem ubiegłego roku, tak jak w innych miastach w Polsce, także tego lata w Wejherowie koszenie trawników na wybranych terenach będzie ograniczone. Jest to kolejne proekologiczne działanie władz miasta, które ma na celu nie tylko ochronę gleby przed wysychaniem, ale wzbogacenie miejskiego ekosystemu przyrodniczego, oczyszczenie powietrza i gleby z zanieczyszczeń.

Skala możliwości jest duża, gdyż koszeniu mógłby zostać poddany teren o powierzchni ponad 374 tys. m2, co – dla porównania – stanowi powierzchnię odpowiadającą aż 53. boiskom do piłki nożnej. Tym bardziej, ze zieleń to nie tylko trawniki, ale też promenady, przydomowe ogrody czy kwietniki.Tam gdzie to możliwe koszenie będzie ograniczone, żeby utworzyć naturalne łąki. Natomiast tam gdzie jest to niezbędne np. ze względu na bezpieczeństwo, gdyż trawa i krzewy zasłaniają widoczność koszenie będzie nadal realizowane.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe