Gmina Wejherowo ma nowego wójta. Zdecydowane zwycięstwo Przemysława Kiedrowskiego

  • 15.06.2021, 16:08 (aktualizacja 15.06.2021, 17:08)
  • Redakcja wejherowo24.info
Gmina Wejherowo ma nowego wójta. Zdecydowane zwycięstwo Przemysława Kiedrowskiego Zdj; Fb Przemysław Kiedrowski
Przemysław Kiedrowski nowym wójtem gminy Wejherowo. Podczas wyborów uzupełniających 13 czerwca wygrał w pierwszej turze zdobywając aż 61,97 % poparcia. Sporo za nim uplasował się Krzysztof Seroczyński zdobywając niespełna 24%%, zaś Marek Klas 11%. Na ostatnim miejscu z ilością około 3% uplasował się Piotr Bruc.

Frekwencja w czasie wyborów na wójta gminy Wejherowo wyniosła 30, 02%. Przemysław Kiedrowski uzyskał 3582 głosy, co daje blisko 62%.

"Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos na moją osobę. Zwycięstwo już w pierwszej turze, to ogromny kredyt zaufania, który zobowiązuje mnie do ciężkiej pracy na rzecz naszej gminy. Będę z powagą i zgodnie z prawem sprawował zaszczytny Urząd Wójta, ale obiecuję też, że nadal pozostanę Przemkiem, sąsiadem, kolegą, mieszkańcem. Wiem, że oczekujecie zmian, a ja obiecałem uczciwy rozwój, zmianę stylu pracy wójta i współpracę. Nie zawiodę Was! " - na  facebooku napisał Przemysław Kiedrowski.

Po oficjalnym objęciu funkcji wójta gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski traci mandat radnego gminy Wejherowo, a w jego miejsce wejdzie Piotr Syrocki.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające na stanowisko wójta gminy Wejherowo odbyły się po tym, jak poprzedni wójt Henryk Skwarło został skazany prawomocnym wyrokiem za działanie nazywane potocznie jako "ustawienie przetargu". Sprawa od kilku lat toczyła się w sądzie. Najpierw w Sądzie Rejonowym, który uznał Henryka Skwarło za winnego zarzucanych mu czynów, a następnie sprawa trafiła do Sądu Okręgowego, który podtrzymał wyrok niższej instancji. Nie tylko Henryk Skwarło został pozbawiony funkcji wójta Gminy Wejherowo. Swoje stanowiska stracili wówczas obaj jego zastępcy: Maciej Milewski oraz Krzysztof Seroczyński.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe