Powiatowe drogi pięknieją. Modernizacja Kochanowskiej w Gościcinie

  • 17.06.2021, 13:37 (aktualizacja 17.06.2021, 13:49)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiatowe drogi pięknieją. Modernizacja Kochanowskiej w Gościcinie
Trwa gruntowna modernizacja ulicy Kochanowskiej w Gościcinie. Inwestycja jest możliwa dzięki staraniom i zaangażowaniu powiatu wejherowskiego oraz Zarządu Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Powiat na ten cel uzyskał dofinasowanie z Funduszu Dróg Lokalnych. W kosztach partycypuje także gmina Wejherowo i gmina Luzino. Dodatkowo kwestie związane z powstaniem kanalizacji koordynuje i finansuje firma PEWiK.

Mieszkańcy ulicy Kochanowskiej w Gościcinie doczekali się kompleksowej modernizacji drogi. Odcinek blisko 2, 5 km od krajowej „6” do Kochanowa zyska nową „szatę” oraz przydrożną infrastrukturę.

„Zakres prac jest ogromny. Przede wszystkim budujemy chodnik na całej długości i zatoki autobusowe. Był to wniosek mieszkańców, gdyż tereny są niezwykle atrakcyjne i rozwija się tutaj budownictwo mieszkaniowe.” - powiedział Jacek Thiel wicestarosta wejherowski.

Prace są intensywne i realizowane na terenie dwóch gmin: Wejherowo oraz Luzino.

„Kilometr jest pełnej przebudowy na terenie gminy Wejherowo, natomiast 1,5 km jest na terenie gminy Luzino. Są to również wspólne środki. Powiat przeznaczył 750 000 zł, około 200 000 zł gmina Luzino i około 600 000 zł gmina Wejherowo. Prawie 1,5 miliona wynosi dofinansowanie z Funduszu Dróg Lokalnych.” – powiedział Robert Lorbiecki dyrektor Zarządu Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

Oprócz kwestii drogowych, poszerzenia i wzmocnienia drogi, nowej nawierzchni, wybudowania chodników, których wcześniej tutaj nie było, zadbania o odwodnienie, realizowana jest także budowa kanalizacji. Dodatkowo powstaną przystanki autobusowe i zbiornik retencyjny. Prace obejmują także wykonanie zjazdów do posesji i rowów przydrożnych.

Całość inwestycji to kwota 3 mln zł. Prace mają potrwać do 31 sierpnia br.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe