Wejherowska edukacja wzorem dla innych. Prezydent samorządowcem roku

  • 13.07.2021, 16:14 (aktualizacja 13.07.2021, 16:17)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowska edukacja wzorem dla innych. Prezydent samorządowcem roku zdj: UM Wejherowo
Wejherowo zostało uhonorowane aż czterema nagrodami w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Organizatorem konkursu i programu, w którym wzięło łącznie 163 samorządów z całej Polski, była Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Komisja Certyfikacyjna, składająca się z ekspertów reprezentujących środowisko akademickie, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora i udokumentowany dorobek naukowy w dziedzinie edukacji, przyznała Gminie Miasta Wejherowa Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”.

W uzasadnieniu do nagrody czytamy: „Gmina Miasta Wejherowa może być wzorem dla innych wielkościowo (a także większych gmin województwa pomorskiego) jak efektywnie i długofalowo inwestować w edukację dzieci i młodzieży, wychodząc z założenia, iż podstawa nauczania zdobyta w przedszkolu, szkole podstawowej i w innych ośrodkach proedukacyjnych będzie procentować w przyszłości...”

Ponadto Wejherowo otrzymało Wyróżnienie Nadzwyczajne „Primus” za najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów.

Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt został uhonorowany Medalem Edukacyjnym „Samorządowiec 30-lecia” znajdując się tym samym w gronie dziewięciu włodarzy w kraju o najwybitniejszych osiągnięciach w dziedzinie zarządzania oświatą. Komisja doceniła wieloletnie działania Prezydenta na rzecz środowiska edukacyjnego, realizację inicjatyw prospołecznych, wieloobszarową edukację, także historyczno-środowiskową.

Ponadto Szkoła Podstawowa nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, jako jedna z 20 najlepszych szkół i placówek w Polsce wyróżniających się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe