Pogodowe szaleństwo... Prognoza na dziś

  • 15.07.2021, 10:09 (aktualizacja 15.07.2021, 10:24)
  • Źródło: Źródło: IMGW
Pogodowe szaleństwo... Prognoza na dziś
Polska jest w zasięgu płytkiego niżu znad Niemiec, z zachodu ku centrum wolno przemieszcza się pofalowany front chłodny, za którym napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Przed frontem nadal utrzymuje się upalne powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie powoli rośnie.

W województwie pomorskim zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu także burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burzy do 30 mm, lokalnie do 40 mm, na wschodzie do 60 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 30°C, nad morzem około 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Podczas burzy porywy do 90 km/h.

Grafika: IMiGW

A jak bylo wczoraj?

Zgodnie z informacją, którą podaję Pomorski Alarm Pogodowy i Pomorskie 998 bilans nocnych burz, to ok 110 interwencji straży (stan an godzi. 9.00). Najwięcej w powiatach starogardzkim, tczewskim, kwidzyńskim, kościerskim i bytowskim.

W obrębie superkomórki, która przewędrowała wczoraj z gór, aż nad Bałtyk, występowały bardzo groźne zjawiska, związane z silnym oraz niszczącym wiatrem. Powalonych zostało wiele drzew, linii energetycznych oraz zerwane dachy. 

 

Źródło: Źródło: IMGW

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe