Wejherowo. Od początku sezonu letniego dzielnicowi zatrzymali 40 osób poszukiwanych

  • 21.07.2021, 10:20 (aktualizacja 21.07.2021, 10:22)
  • KPP Wejherowo
Wejherowo. Od początku sezonu letniego dzielnicowi zatrzymali 40 osób… Zdj: News4media
Wejherowscy dzielnicowi od początku sezonu letniego doprowadzili do zatrzymania 40 osób poszukiwanych. Każdego dnia zbierają informacje, które umożliwiają im namierzenie poszukiwanych oraz ich zatrzymanie. Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często mieszkańcy zwracają się z przeróżnymi sprawami, poważnymi ale i także błahymi, które dla nich są ważne. Tematy są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą sfery życia prywatnego. Dzielnicowy pracuje przede wszystkim sam, ma doskonałe rozpoznanie w swoim rejonie.

Wejherowscy dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie od początku wakacji zatrzymali czterdzieści osób poszukiwanych.  Zatrzymanymi byli głownie poszukiwani w celu ustalenia ich miejsca pobytu. W niektórych przypadkach były to osoby, które miały zostać także doprowadzone do aresztu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny. W jednym z przypadków, osoba która została zatrzymana przez policjantów, miała do zapłacenia grzywnę w wysokości prawie 10 tysięcy złotych. Mężczyzna miał za tę grzywnę trafić na wiele dni do więziennej celi, ale aby tego uniknąć, grzywna została zapłacona w całości.

Pamiętajmy, że zgodnie z treścią art. 46.§1(KKW). Jeżeli egzekucja grzywny okazała się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna, sąd zarządza wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, gdy skazany oświadczy, że nie wyraża zgody na podjęcie pracy społecznie użytecznej zamienionej na podstawie art.45 albo uchyla się od jej wykonania, lub zamiana grzywny na pracę społecznie użyteczną jest niemożliwa lub niecelowa.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe