Ptaki Polski. W obiektywie pasjonatów

  • 05.08.2021, 11:59 (aktualizacja 18.08.2021, 14:26)
  • Redakcja wejherowo24.info
Ptaki Polski. W obiektywie pasjonatów Zdj: Gabriel Lewandowski
Na obecną chwilę w Polsce stwierdzono występowanie 463 gatunków ptaków. Obejmują wszystkie żyjące w naszym kraju ptaki, po te powszechnie znane jak wróbel domowy, sikora bogatka czy szpak, aż po słowika syberyjskiego czy bielika wschodniego. Te 2 ostatnie gatunki, to ptaki które w Polsce były widziane tylko jeden raz.

Na Kaszubach często spotkać można żurawie. Poruszają się z niesamowita gracją W Polsce jest to gatunek pod ścisłą ochroną. Należą do zwierząt wszystkożernych. W diecie żurawia dominuje jednak pokarm roślinny - liście, owoce, nasiona oraz korzenie. Jedzą również owady, dżdżownice, mniejsze ssaki, płazy oraz ryby. Są bardzo czujne.

Żurawie podczas lotu osiągają prędkość od 40 do 100 km/h. Każdego dnia są w stanie pokonać dystans do 800 kilometrów. Warto zaznaczyć, że Żurawie są stałe w uczuciach. Dobierają się w pary i wspólnie spędzają całe życie.

 

Fotografowanie ptaków jest niesamowitą przygodą. Przyroda ma ten dar, że trudno ją przewidzieć, a szczególnie ptaki. Nie pozują, niewiadoma gdzie przycupną i pojawiają się na chwile. Mieliśmy okazję uczestniczyć w takim fotograficznym „polowaniu” na ptaki. Towarzyszyliśmy dwóm pasjonatom ornitologii i fotografii. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe