Narodowe Czytanie. W Wejherowie nie zabraknie inscenizacji

  • 03.09.2021, 09:10 (aktualizacja 03.09.2021, 09:21)
  • Redakcja wejherowo24.info
Narodowe Czytanie. W Wejherowie nie zabraknie inscenizacji
W tym roku przypada X edycja Narodowego Czytania w Wejherowie. Już 4 września br. Na Placu Jakuba Wejhera i w Parku Cedron oraz w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ulicy Dworcowej, zaprezentowane zostaną fragmenty „Moralności Pani Dulskiej”. Ta lekturę zaproponowała para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Narodowe Czytanie odbędzie się w wielu miejscach Polski. W Wejherowie wydarzenia przybiorą tradycyjnie formę inscenizowanych odczytów wybranych fragmentów utworu. Znany i lubiany przez swą aktualność dramat komediowy zinterpretują aktorzy-amatorzy grupy teatralnej „Srebrna Nitka” w reżyserii dyrektor biblioteki Eweliny Magdziarczyk-Plebanek.

Wejherowskie Narodowe Czytanie odbędzie się w dwóch miejscach. Najpierw o godz. 12.00 widowisko zostanie wystawione na placu Jakuba Wejhera przed pomnikiem, a ok. godz. 13.00 w Parku Cedron. W każdym z punktów będzie możliwość zdobycia odcisku pamiątkowej pieczęci we własnym egzemplarzu lektury Narodowego Czytania oraz symboliczny przypinek. W razie niesprzyjających warunków pogodowych widowisko zostanie zrealizowane w całości na schodach przy ratuszu miejskim. 

 

Natomiast o godzinie 11.00 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy ulicy Dwprcowej zaprasza w swoje mury. Zostaną tam zaprezentowane fragmenty lektury przygotowane przez aktorów grupy poetycko- teatralnej "Pod Sową" w reżyserii Wandy Kanteckiej.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe