Szkolny dentysta. Opieka stomatologiczna w wejherowskich placówkach miejskich

  • 07.09.2021, 17:17 (aktualizacja 07.09.2021, 17:25)
  • Redakcja wejherowo24.info
Szkolny dentysta. Opieka stomatologiczna w wejherowskich placówkach miejskich Zdj: www.pixabay.com
Szkoły powinny zapewnić opiekę dentystyczną swoim podopiecznym. Czy zatem wejherowskie placówki edukacyjne, posiadają gabinet stomatologiczny?

Od 12 września 2019r. szkoły mają obowiązek zapewnić uczniom opiekę dentystyczną. Mówi o tym ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Natomiast rozporządzenie Ministra Zdrowia z 15 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz.U. z 2021 r. poz. 417) wymienia świadczenia ogólonostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, które ma być udzielane w szkolnych gabinetach dentystycznych. Badanie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy ustnej powinny być udzielane raz w roku kalendarzowym, badanie lekarskie kontrolne – 3 razy w roku. Sprawdziliśmy jak radzą sobie szkoły znajdujące się pod zarządem miejskim.

„W Szkole Podstawowej nr 6 mamy już od kilku lat gabinet. Jako miasto podpisaliśmy umowę i ten gabinet stomatologiczny służy opiece wszystkich dzieci uczących się w naszych szkołach.” – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Gabinet dentystyczny w Szkole Podstawowej nr 6 został w czasie wakacji odnowiony. Godziny przyjęcia uczniów sa wyszczególnione na stronie www.sp6wejherowo. Pasmiętajmy, ze wcześniej należy się zapisać na wizytę.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe