Parking płatny przy starostwie

  • 21.09.2016, 15:27 (aktualizacja 25.10.2016 22:58)
  • Redakcja wejherowo24.info
Parking płatny przy starostwie
Parking przy Starostwie Powiatowym w Wejherowie od 12 września 2016 jest płatny. Decyzja o wprowadzeniu płatnego parkingu podyktowana została koniecznością usprawnienia ruchu i wymuszenia szybszej rotacji pojazdów osób załatwiających sprawy w starostwie

Znalezienie wolnego miejsca przy wejherowskim starostwie graniczyło niekiedy z cudem. Mimo, iż teren parkingowy jest dość obszerny ciągle brakowało wolnych miejsc dla interesantów. Niektórzy z sąsiednich miejsc zamieszkania i pracy pozostawiali, bowiem auta przy starostwie na kilka, nawet kilkanaście godzin.

"Coraz częściej pojawiały się skargi ze strony interesantów, którzy przyjeżdżają do Wydziału Komunikacji, Wydziału Architektury i Budownictwa, Wydziału Geodezji i to z całego powiatu. Postanowiliśmy wprowadzić zmiany polegające na tym, że parking będzie odpłatny." - powiedział Jacek Thiel etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Wprowadzenie opłat za parking ma umożliwić interesantom starostwa swobodne zaparkowanie auta i szybkie załatwienie sprawy. Tym bardziej, że w soboty od 6 rano, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy parking będzie nadal bezpłatny.

Dziennie wejherowskie starostwo obsługuje około 500 interesantów. Niektórzy przyjeżdżają z odległych stron powiatu jak gmina Szemud czy Linia. Po wprowadzeniu płatnych miejsc widać już efekty w postaci wolnych miejsc postojowych.

Parking przy Starostwie Powiatowym w Wejherowie obsługiwać będzie wyłoniona w drodze negocjacji firma City Parking Group S.A. Firma pobiera opłaty w wysokości:

- do 15 min -  0,50 zł

- do pół godziny – 1, 00 zł

- pierwsza godzina – 3,00 zł

- każda kolejna rozpoczęta godzina – 2 zł

- opłata za postój dzienny (od 6.00-17.00 – niezależnie od czasu postoju) – 15 zł

- opłata za postój nocny (od 17 -6.00 niezależnie od czasu postoju) – 10 zł

- kara umowna za brak biletu lub parkowanie po upływie ważności biletu – 100 zł

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przyjezdny
przyjezdny 7.10.2018, 11:51
OPŁATY POWINNY BYĆ POBIERANE NA WYJEŹDZIE Z PARKINGU. u mnie załatwienie sprawy potrwało dłużej niż czas na jaki miałem wykupiony bilet. dostałem mandat 100 zł. To jest nieuczciwe. W regulaminie parkowania powinno być określone ile czasu trwa załatwienie określonej sprawy a nie jest. Czuję się oszukany.
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 17.01.2017, 14:35
Skoro Starostwo jest czynne od 8 do 17.30 to opłaty pobierane za parking przy starostwie to złodziejstwo władzy.

Pozostałe