Remont dworca. W przyszłym roku...

  • 20.10.2021, 12:13 (aktualizacja 22.10.2021, 09:44)
  • Redakcja wejherowo24.info
Remont dworca. W przyszłym roku...
W marcu informowaliśmy o remoncie wejherowskiego dworca, który miał rozpocząć się w bieżącym roku. Jak poinformowała nas spółka PKP termin rozpoczęcia prac uległ niewielkiemu przesunięciu. Z uwagi na zmiany proceduralne w projekcie szacowany czas, to drugi kwartał 2022r.

Remont wejherowskiego dworca miał rozpocząć się w bieżącym roku. Jednak należy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Po raz kolejny przesunięto datę. Tym razem planowany czas związany z remontem, to drugi kwartał 2022r. Wynika to z konieczności wprowadzenia zmian proceduralnych w projekcie. Sam projekt nie uległ jednak przekształceniu.

Inwestycja obejmuje przebudowę pomieszczeń wewnątrz budynku. Zmieni się zatem kształ oraz wielkość pomieszczeń. Dzięki zmianom takim jak poszerzenie przejść mają poprawić się warunki komunikacji w obrębie dworca. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmiany mają objąć także teren przed budynkiem. Pojawi się m.in. wiata rowerowa ze stojakami oraz miejsca parkingowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tr
tr 20.10.2021, 12:31
Ktoś w to jeszcze wierzy? :-) remont tego dworca zapowiadany jest od kilkunastu lat. Za każdym razem "już za chwile, już za momencik" i kolejne lata lecą.

Pozostałe