Sześciu wspaniałych. Strażacy z Rumi jako ratownicy wysokościowi

  • 26.11.2021, 10:30 (aktualizacja 26.11.2021, 10:37)
  • Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo/zakonczenie-cyklu-szkolenia-ratownikow-wysokosciowych
Sześciu wspaniałych. Strażacy z Rumi jako ratownicy wysokościowi Zdjęcia oraz informacje ze strony Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie
W 2021 roku ośmiu strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi rozpoczęło cykl szkolenia z ratownictwa wysokościowego. W tym niezbędne było zakupienie umundurowania, sprzętu i wyposażenia zgodnie z „Zasadami Organizacji ratownictwa wysokościowego w ksrg”.

Pierwszym etapem było szkolenie młodszych ratowników wysokościowych realizowane w Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku. Następnie strażacy przystąpili do centralnego egzaminu dla kandydatów na młodszych ratowników wysokościowych, który odbył się w Komendzie Wojewódzkiej w Wrocławiu. Kolejnym etapem podnoszenia kwalifikacji było specjalistyczne szkolenie ratowników wysokościowych, które odbyło się w dniach 12-20 listopada w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. W trakcie intensywnego szkolenia strażacy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych ćwiczeniach na obiektach, z którymi mogą się spotkać podczas realnych działań tj.: jaskinia, żuraw wieżowy, suwnica, studnia, czy komin przemysłowy. Szkolenie w Krakowie zakończyło się egzaminem przed komisją powołaną przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Sześciu  strażaków z z JRG w Rumi zdało pozytywnie egzamin, uzyskując stopień ratownika wysokościowego ksrg. Gratulujemy!

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo/zakonczenie-cyklu-szkolenia-ratownikow-wysokosciowych

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe