Mikołaje z "Iskierki Miłości". Kolejna akcja zakończona sukcesem

  • 29.11.2021, 14:46 (aktualizacja 29.11.2021, 16:22)
  • Redakcja wejherowo24.info
Mikołaje z "Iskierki Miłości". Kolejna akcja zakończona sukcesem
Ponad 50 wolontariuszy stowarzyszenia "Iskierka Miłości" zbierało podarunki dla podopiecznych hospicjum w Pucku, Domów Dziecka i Domów Opieki. Mieszkańcy powiatu okazali sporo serdeczności.

Po raz siódmy stowarzyszenie „Iskierka Miłości” zorganizowało zbiórkę, żywności, zwłaszcza słodyczy, gier, maskotek. Otrzymane dary jeszcze przed świętami trafią do osób potrzebujących, samotnych, chorych, zwłaszcza do dzieci i seniorów.

„Dary, które dzisiaj zbieramy będą przeznaczone na zrobienie paczek do domów opieki społecznych, hospicjum puckiego, domów dziecka, sierocińców.” – powiedziała Ewa Miotk prezes stowarzyszenia "Iskierka Miłosci".

Przed sklepami w miejscowościach: Strzebielino, Luzino, Kębłowo, Gościcino, Bolszewo, Orle, Krokowa, Gniewino i Rumia dary zbierało ponad 50 wolontariuszy poprzebieranych w świąteczne stroje. Każdy darczyńca w podziękowaniu otrzymał jemiołę. Były kolędy, tańce, niekiedy ciepła herbata, a przede wszystkim gorąca, radosna atmosfera.

W akcję zaangażowały się osoby w każdym wieku. Spotkać można było także całe rodziny, nawet trzypokoleniowe. Niejednokrotnie w akcję charytatywne osobiście angażuje się obecny wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, który również w sobotę 27 listopada wspólnie z rodziną zachęcał do pomocy potrzebującym.

W zbiórce udział biorą także firmy prywatne oraz szkoły: Szkola podstawowa w Kębłowie,  Szkoła Podstawowa w Luzinie, Szkola Podstawowa-w nr 11 w Gdyni (plus dzieci z"0" z Gdyni),  Powiatowy Zespół Szkół- w Wejherowie na ulicy Budowlanych oraz Szkoła Podstawowa w Wyszecinie. 

 

 

 
 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe