Tego jeszcze nie było. Przywieźli dwa srebrne medale. Niesamowity sukces carvingowców.

  • 04.11.2016, 13:47 (aktualizacja 18.11.2016, 23:30)
  • Redakcja wejherowo24.info
Tego jeszcze nie było. Przywieźli dwa srebrne medale. Niesamowity sukces…
Starostę Powiatu Wejherowskiego Gabriele Lisius odwiedzili wicemistrzowie świata w ... carvingu. Paweł Sztenderski i Dominika Sadowska reprezentujący naszą kaszubską ziemie, a tym samym Polskę, wywalczyli srebrny medal podczas Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA 2016 w Erfurcie.

Mają na swoim koncie liczne sukcesy. Mistrzowie carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wrócili z Międzynarodowej Olimpiady w Niemczech ze srebrnymi medalami.

"Mamy srebrny medal, czego nie udało się osiągnąć nigdy wcześniej. Startowałem po raz drugi. Cztery lata temu zdobyłem brąz, natomiast tym razem udało się sięgnąć po srebro." -powiedział Paweł Sztenderski.

Powód do dumy jest ogromny. Tym bardziej, że w szranki stanęło prawie 1900 zawodników łącznie z 45 krajów. Zawody odbywały się w kilku konkurencjach. Jeśli chodzi o carving to jednego dnia Jury oceniało prace wcześniej wykonane i tutaj Paweł zdobył brązowy medal, a drugiego dnia Jury oceniało prace realizowane na miejscu w ciągu zaledwie trzech godzin. Tutaj zarówno Paweł jaki Dominika zdobyli srebrny medal.

Paweł Sztenderski carvingiem zajmuje się od 10 lat, a Dominika Sadowska pierwsze szlify pod okiem Pawła zaczęła zdobywać zaledwie 2 lata temu. Nic zatem dziwnego, że od razu zwróciła uwagę łowczyni talentów z Japonii.

"Trema była dosyć spora, ale bardzo motywująca. Przygotowania były intensywne. Ostatecznie wszystko wyszło dobrze. Wymiana doświadczenia z innymi zawodnikami z całego świata powodowała jeszcze większe pozytywne emocje." - powiedziała  Dominika Sadowska.

Paweł i Dominika prowadzą szkolenia, rzeźbią dla klientów z całej Polski i zza granicy. Zainteresowanie ich kunsztem jest ogromne, a mimo wszystko w nawale pracy znajdowali czas na podzielenie się swoją pasja w cyklicznym programie Telewizji Kaszuby pt. Carving - Art. Łączą przyjemne z pożytecznym, delektując się sztuką, która wykonują.

"To co robimy na co dzień przekłada się na nasze prace, które miały miejsce w finale." - powiedział Paweł Sztenderski.

Ich zdolności doceniają także władze Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Reprezentanci naszego powiatu otrzymali wsparcie finansowe na wyjazd związany z mistrzostwami.  Starosta Gabriela Lisius nie kryła dumy z sukcesów carvingowców.

"Wspieramy działalność różnych stowarzyszeń, wspieramy też carvingowców. Cieszymy się, że nasze wsparcie finansowe daje takie niesamowite efekty." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Paweł Sztenderski i Dominika Sadowska podczas spotkania ze starostą Gabrielą Lisius i etatowym członkiem Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jackiem Thielem podziękowali za wsparcie wręczając bukiet kwiatów.... Kwiatów nietypowych, bo oczywiście wyrzeźbionych z warzyw.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magda
Magda 11.11.2016, 19:48
Super!!! Tak trzymać - Wejherowo górą!

Pozostałe