Wejherowscy strażnicy miejscy złapali włamywacza na "gorącym" uczynku. Potem przekazali 29-latka policji.

  • 15.12.2016, 14:20 (aktualizacja 02.01.2017, 13:32)
  • SM Wejherowo/redakcja
Wejherowscy strażnicy miejscy złapali włamywacza na "gorącym" uczynku.…
Te osoby, które twierdzą, że Straż Miejska wystawia wyłącznie mandaty, najprawdopodobniej nie znają obowiązków i zadań z jakimi mają do czynienia strażnicy. Dbają Oni bowiem o porządek i przestrzeganie prawa, podejmują wszelakie interwencje np. związane z zakłócaniem ciszy nocnej, a także łapią przestępców. Niedawno wejherowscy strażnicy miejscy wykonali brawurową akcje, podczas której zatrzymali 29-letniego włamywacza. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji patrol Straży Miejskiej przyłapał włamywacza na "gorącym uczynku". Ten próbował uciec, ale strażnicy nie dali za wygraną.

14 grudnia około godziny 02:50 w nocy dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamuje się do sklepu spożywczego na osiedlu Harcerskim w Wejherowie. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej fakt ten potwierdził.  Przy sklepie spożywczym z rozbitą szybą stał młody mężczyzna, który na widok mundurowych ruszył do ucieczki, porzucając po drodze reklamówkę z częścią towaru.

Po krótkim pościgu strażnik miejski zatrzymał podejrzanego o ten czyn mężczyznę i przekazał przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji.

Włamywaczem okazał się 29-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania, ostatnio zamieszkały w gminie Wejherowo.

SM Wejherowo/redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe