W tym roku rusza kolejna inwestycja drogowa w Wejherowie. To będzie gigantyczna przebudowa.

  • 22.02.2017, 20:57 (aktualizacja 22.02.2017 21:10)
  • Redakcja wejherowo24.info
W tym roku rusza kolejna inwestycja drogowa w Wejherowie. To będzie gigantyczna przebudowa.
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace związane z budową „Węzła Integracyjno-Komunikacyjnego Kwiatowa”. To nie tylko tunel pod torami kolejowymi zapewniający bezkolizyjną komunikację pomiędzy północną a południową częścią Wejherowa, ale również parkingi dla samochodów i rowerów.

„Węzeł Kwiatowa” - to obok układu drogowego na Śmiechowie wraz z "Węzłem Zryw" - najważniejsza inwestycja komunikacyjna w Wejherowie. Pozwoli na bezkolizyjne połączenie dwóch części miasta, przedzielonych krajową "6".

"Połączenie  będzie poprzez tunel znajdujący się w ciągu ulicy Kwiatowa, gdzie dziś jest przejazd." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Tunel, który powstanie ma być na tyle duży, żeby na drugą stronę miasta, mogły przejechać nawet tiry. Będzie to inwestycja o znaczeniu integracyjnym.

"Integracyjny tzn. że powstaną parkingi, które dadzą możliwość wszystkim przejezdnym pozostawić samochód i skorzystać z SKM.  Przebudowa będzie całej części od ul. 10 lutego, poprzez ulicę Kwiatową wraz z włączeniem sie do drogi krajowej nr 6. Z drugiej strony między drogą krajową, a torami powstanie parking wielofunkcyjny." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Oprócz miejsc postojowych znajdować się będzie strefa Kiss&Ride czyli miejsca przeznaczone dla kierowców odwożących swoich pasażerów, pozwalające na krótkotrwały postój, Bike&Ride parking dla rowerów działający wg zasady „zaparkuj rower i jedź komunikacją publiczną" oraz wydzielone miejsca na przystanki autobusowe PKS i MZK. Parking rowerowy powstanie u zbiegu ulic Kwiatowej i Dworcowej. Przy samym dworcu, w miejscu dotychczasowego postoju taksówek powstanie strefa postojowa Kiss & Ride i taxi.

Inwestycja wymaga przebudowy sieci kolejowej, kanalizacyjnej, deszczowej, wodociągowej, sanitarnej, elektrycznej i gazowej. Niezbędne jest także przebudowanie sygnalizacji świetlnej. Teren wokół budowy "Węzła Kwiatowa" zostanie zagospodarowany z uwzględnieniem terenów zielonych.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie prace rozpoczną się jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku.  Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2019 rok. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ARS
ARS 10.10.2018, 08:24
Tunel przy węźle Kwiatowa oczywiście jest potrzebny, jednak pamiętać trzeba, że poprzez ten tunel wprowadza się jeszcze większy ruch pojazdów do ścisłego centrum, które i tak jest sparaliżowane komunikacyjnie i dlatego lepiej by było wybudować tunel za wiaduktem 500 m dalej dokończyć szumnie obiecane od kilku lat obwodnice tj. połączyć ul przemysłową z DK6 i ulicą Ofiar Piaśnicy oraz połączenie ul. Strzeleckiej z ul Sobieskiego przy domu działkowca. Na pewno zmniejszyło by to w znacząco ruch w centrum miasta.

Pozostałe