Książnica prof. Labudy. W tym ruszą prace budowlano - modernizacyjne.

  • 24.03.2017, 13:34 (aktualizacja 20.03.2019, 15:33)
  • Redakcja wejherowo24.info
Książnica prof. Labudy. W tym ruszą prace budowlano - modernizacyjne.
Niebawem zostanie ogłoszony przetarg i prawdopodobnie jeszcze przed tegorocznymi wakacjami ruszą prace związane z budową Książnicy prof. Gerarda Labudy. Na ten cel w zeszłym roku powiat wejherowski pozyskał 60 % dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, a marcu br. wiceminister Jarosław Sellin przekazał 520 tys. zł.

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina. Powiat Wejherowski otrzymał 520 tys. zł na roboty budowlane związane z utworzeniem Książnicy prof. Gerarda Labudy w Wejherowie.

"Ten budynek, który jest, będzie za mały, więc doprojektowano też nową część. Książnica będzie się składała z obiektów połączonych." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

W swoich założeniach Książnica prof. Gerarda Labudy stanowić ma centrum upowszechniania wiedzy i informacji na temat dziedzictwa kulturowego Kaszub i Pomorza.

"To nie tylko będzie wyeksponowanie zbiorów. To będzie przede wszystkim pokazanie życia i twórczości profesora. To będzie pokazanie kultury kaszubskiej, regionu Kaszub i Pomorza. Naszym celem jest, żeby Książnica żyła, aby w niej cały czas przebywało wiele osób. Dlatego pomyśleliśmy o tym, aby były też zajęcia edukacyjne na temat historii Kaszub." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Środki zewnętrzne pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to nie jedyne wsparcie. W ubiegłym roku na ten cel powiat pozyskał prawie półtora miliona złotych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Książnica prof. Gerarda Labudy ma powstać do połowy 2018 r. i kosztować ok. 3,8 mln zł.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe