Sukcesem rozpoczęli sezon. Paulina Stenka z KTS-K GOSRIT Luzino Mistrzynią Polski!

  • 05.04.2017, 13:14 (aktualizacja 05.04.2017, 13:17)
  • Redakcja wejherowo24.info
Sukcesem rozpoczęli sezon. Paulina Stenka z KTS-K GOSRIT Luzino Mistrzynią Polski!
Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe ma na swoim koncie szereg znaczących sukcesów. Poprzedni sezon przedstawicielka WSS Zuzia Kalbarczyk zakończyła na podium międzynarodowym zdobywając brąz podczas Mistrzostw Świata w Dublinie. Równie pomyślnie rozpoczął się tegoroczny sezon. Paulina Stenka zdobyła bowiem Mistrzostwo Polski. A to dopiero początek...

Paulina Stenka, reprezentantka KTS-K GOSRiT Luzino, członkini Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w formule kick-light juniorów w wadze do 70 kg!

"W mojej kategorii ciężko było w finale. Rywalka była podobnej postury, o bogatym doświadczeniu i tej samej technice." - powiedziała Paulina Stenka mistrzyni Polski.

Mistrzostwa odbyły się w Kartuzach. Na starcie zameldowało się prawie 250 zawodników w gronie juniorów i seniorów z 60 polskich klubów kickboxingu. Trenerem Pauliny jest Rafał Karcz pod okiem którego szkoli sie wielu adeptów kickboxingu. Sezon wiosenno - letni jest dla podopiecznych Wejherowskiego Klubu Sportowego bardzo pracowity.

"Co roku w okresie kwiecień - maj - czerwiec kalendarz Polskiego Związku Kickboxingu sugeruje, że będziemy bardzo zapracowani. Jest kilka imprez rangi ogólnopolskiej i kilka o randze mistrzowskiej. Do połowy czerwca (z wyjątkiem przerwy świątecznej)  będziemy w rozjazdach" - powiedział Rafał Karcz prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Paulina Stenka reprezentuje Klub KTS-K GOSRIT Luzino, jest mieszkanką Kębłowa. W roku ubiegłym Paulina sięgnęła po Puchar Świata najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu WAKO w kategorii wiekowej kadetki starszej. Mistrzostwa Polski w Kartuzach, to jej debiut w gronie juniorów.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe