Przełącznik WS-C3850-24T-S marki Cisco zadba o prawidłowe działanie twojej sieci

  • 06.09.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Przełącznik WS-C3850-24T-S marki Cisco zadba o prawidłowe działanie twojej…
Sieć komputerowa w firmie musi ułatwiać, a nie utrudniać pracę. Dlatego warto zadbać o komponenty wysokiej jakości. Takie części dostarcza firma Cisco.

Ameryka rozwija technologie

Dolina Krzemowa. Tę nazwę słyszała większość z nas. To właśnie tam, w Kalifornii, swoje siedziby mają największe firmy zajmujące się rozwojem technologii. Google, Apple, Facebook czy Intel to tylko niektóre z nich. Pokazuje to nam, jak prężnie rozwijane są współczesne technologie. Wystarczy spojrzeć na telefony komórkowe i komputery. W krótkim czasie zmieniły się nie do poznania. Obecnie trudno sobie wyobrazić życie bez technologii. Smartfon zastąpił nam budzik, mapę, aparat, czy walkman. Porozumiewamy się w trybie błyskawicznym, dzięki czemu odległości nie mają takiego znaczenia. Żyje nam się lepiej, ale to nie koniec możliwości człowieka w tym zakresie. Technologie są ciągle rozwijane, coraz częściej słyszymy o sztucznej inteligencji. Możemy więc być pewni, że w niedługim czasie usłyszymy o kolejnym, innowacyjnym urządzeniu.  Póki co jednak warto skupić się usprawnianiu ogólnodostępnych technologii, np. sieci komputerowych. Jest to bardzo ważne, szczególnie w dużych firmach czy ośrodkach akademickich.  Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy źle prosperująca sieć utrudnia pracę w biurze czy szkole. Dlatego warto zadbać o odpowiednią infrastrukturę. Sieć komputerowa bowiem to nie tylko prędkość łącza, ale także odpowiednia infrastruktura zapewniająca sprawny i szybki dostęp do sieci wszystkim podłączonym urządzeniom. Na co więc zwrócić uwagę?

Przełącznik WS-C3850-24T-S rozwiąże problemy

Obecnie chętnie wykorzystywanym modelem sieci jest ten złożony z trzech głównych segmentów. Pierwszy z nich stanowi kręgosłup całej infrastruktury. To on odpowiada za niezawodność i dużą szybkość przesyłania danych. Drugi segment odpowiada za system dystrybucyjny. Stanowi on łącznik pomiędzy pierwszym a trzecim segmentem. Ostatni z nich to system dostępu, do którego podłączone są wszystkie urządzenia. Aby wszystko mogło działać sprawnie i szybko, potrzebujemy dobrego switcha, czyli przełącznika. Jest to urządzenie, które łączy wspomniane segmenty. Jego zadaniem jest przekazywanie ramki między nimi wraz z doborem portu przełącznika, na który jest przekazywana. Jeśli zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości, powinniśmy zwrócić uwagę na przełączniki Cisco. Urządzenia amerykańskiej firmy są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Do tego typu sieci najbardziej odpowiedni będzie przełącznik  WS-C3850-24T-S, który możesz zobaczyć tutaj. Jego główną zaletą są 24 porty Gigabit Ethernet. Wykorzystuje on funkcję agregatora połączenia i przekierowywania IP. Obsługuje także protokół drzewa rozpinającego.

Grupa Tipmedia
Podziel się: