5 argumentów, dlaczego kalkulator OC może Ci pomóc

  • 08.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
5 argumentów, dlaczego kalkulator OC może Ci pomóc
Kalkulator OC to darmowe, internetowe narzędzie, które służy kierowcom do obliczania wysokości składek ubezpieczeniowych. Dlaczego warto go używać przy kupnie polis? Jakie korzyści ono daje? Dowiedz się już teraz!

1. Najtańsze OC w zasięgu ręki

Za pośrednictwem kalkulatora możesz znaleźć najtańsze OC. To darmowe narzędzie pozwala bowiem na obliczenie składki ubezpieczeniowej w wielu (kilkunastu lub kilkudziesięciu) towarzystwach działających na polskim rynku. Po uzupełnieniu specjalnego formularza, w którym należy wpisać informacje dotyczące auta oraz właściciela, wyświetla się ranking z ofertami posortowanymi od najniższej do najwyższej ceny.

W kalkulatorze OC jak na dłoni widzisz, która firma ma dla Ciebie najtańszą polisę, dzięki czemu nie przepłacasz i nie korzystasz z nieopłacalnych ofert. W ten sposób możesz oszczędzić setki, a nawet tysiące złotych, bo tak duże różnice obowiązują w wysokości składki w zależności od towarzystwa. Przekonaj się o tym osobiście – pod tym adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ możesz wykonać szybką kalkulację OC i AC.

2. Wygoda

Kalkulator OC możesz uruchomić na swoim komputerze, laptopie czy telefonie i bez wstawania z kanapy czy fotela załatwić wszelkie formalności związane z kupnem ubezpieczenia. Nie musisz nawet wychodzić z domu! Jakże inaczej sytuacja wygląda w przypadku wizyty u agenta ubezpieczeniowego, do którego trzeba dotrzeć, korzystając z samochodu czy komunikacji miejskiej, co nie jest bynajmniej komfortowe.

3. Oszczędność czasu

Kalkulator OC gwarantuje oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Przyczyna jest prosta: możesz skorzystać z niego we własnym domu lub skądkolwiek, gdzie w danym momencie się znajdujesz i masz dostęp do Internetu. Nie da się ukryć, że włączenie przeglądarki internetowej, uzupełnienie formularza w kalkulatorze, wybranie najtańszej oferty i zakupienie jej trwa znacznie krócej niż dojechanie do agenta ubezpieczeniowego, wykupienie u niego polisy i powrót do domu.

4. Rozeznanie w rynku

Możliwość rozeznania się w rynku to ogromna zaleta kalkulatora OC. Dzięki niemu wiesz, ile kosztuje ubezpieczenie w różnych towarzystwach, jak kształtują się ceny polisy oraz jaka jest różnica w wysokości składki obecnie i przed rokiem. Orientujesz się też, które firmy oprócz samego OC oferują inne, dodatkowe polisy, często bezpłatnie lub wyłącznie za niewielką dopłatą. To niezwykle cenna wiedza dla każdego, kto zamierza ubezpieczyć swoje auto.

5. Porównanie ofert

Kalkulator OC daje Ci dokładny wgląd w wiele ofert dostępnych na rynku, dlatego możesz je łatwo zestawić ze sobą. Co ważne, uwzględnia on nie tylko samo obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale również inne polisy – autocasco, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb czy ubezpieczenie opon. Więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych dla kierowców dowiesz się na stronie ubezpieczamy-auto.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: