Profesjonalne kosmetyki samochodowe – czym jest niewidzialna wycieraczka?

  • 09.11.2018, 12:00
  • Materiał Partnera
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – czym jest niewidzialna wycieraczka?
Choć jesień w pełni, pogoda wciąż bardziej letnia. Nie oznacza to jednak, że my kierowcy powinniśmy ulegać złudnemu poczuciu bezpieczeństwa. Deszcz możne przyjść w każdej chwili i dobrze być na niego przygotowanym. W tym pomoże niewidzialna wycieraczka.

Jesień – zdradliwa pora roku

Dla kierowców okres jesienno-zimowy to najbardziej niebezpieczny czas w całym roku. Aura, jaka panuje za oknami wymaga od nas większej uwagi oraz specjalnego przygotowania auta. Zmrok zapada jeszcze zanim zdążymy wyjść z pracy, co sprawia, że należy zdjąć nogę z gazu. Zwłaszcza, gdy zaskoczy nas deszcz. Od jazdy w deszczu bardziej wymagająca jest jedynie jazda po oblodzonej drodze przy padającym śniegu. By perfekcyjnie przygotować się do jazdy w tak trudnych warunkach trzeba przejść kilkugodzinne szkolenie. Jeżeli jednak nie masz na nie czasu lub nie możesz sobie na nie pozwolić z przyczyn finansowych, zalecamy po prostu zdjęcie nogi z gazu. Drugim rozwiązaniem, które wspomoże twoje umiejętności jest założenie niewidzialnej wycieraczki. Czym ona jest? Wyjaśniamy poniżej.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Tego, na jakiej zasadzie działają pióra wycieraczki, nie musimy tłumaczyć. Każdy kierowca doskonale to wie. Jednak sprawa z niewidzialną wycieraczką jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim dlatego, że jest ona niewidzialna i nie jest wycieraczką. Czym więc jest? To kosmetyk samochodowy, którym należy spryskać szybę. Najczęściej niewidzialna wycieraczka jest nakładana na szybę przednią, przednie boczne oraz lusterka. Wyjaśnijmy tutaj jej działanie. Jest ono zbliżone do swoistej tarczy. Niewidzialna wycieraczka „odpycha” krople deszczu i śniegu od szyby, sprawiając, że bardzo szybko opuszczają one jej powierzchnię. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy nasze zwykłe wycieraczki, ale także zwiększamy swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Inne profesjonalne kosmetyki samochodowe, jakie musisz mieć

Jednak niewidzialna wycieraczka to nie jedyny kosmetyk, który będzie potrzebny jesienią. Przyda się również dobry płyn do mycia szyb. Jesienią nie trudno o brudne szyby. Nie tylko wpływają one na nasze bezpieczeństwo, ale za zabrudzone szyby możemy otrzymać mandat. Dlatego warto wyposażyć się w oba powyższe profesjonalne kosmetyki samochodowe. Jednak nawet najlepsze preparaty nie zastąpią nam zdrowego rozsądku. Kupując profesjonalne kosmetyki samochodowe pamiętajmy o tym, że najlepszy kosmetyk to chłodna głowa i zasada ograniczonego zaufania. To właśnie one powinny, o każdej porze roku, znajdować się na wyposażeniu naszego auta.

Materiał Partnera
Podziel się: