Wnętrze w stylu modern classic

  • 23.11.2018, 11:00
Wnętrze w stylu modern classic
Styl modern classic dosłownie oznacza nowoczesną klasykę. Jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają słabość zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Czym się charakteryzują meble modern classic? Odpowiedź poniżej.

Wyważone proporcje

Jak w każdej sytuacji, gdy łączymy, wydawać by się mogło, całkowite przeciwieństwa, należy wykazać się dużym wyczuciem.

Styl modern classic charakteryzuje się jasną kolorystyką, przestronnością i przejrzystością. Obfite sofy, gustowne dywany, kunsztowne obrazy. Miraż tradycyjnego solidnego rzemiosła z nowoczesnym designem, wyrafinowanej formy ze szlachetnością i wygodą.

Przeszłość i przyszłość

Styl modern classic czerpie najlepsze wzorce z obu estetyk. Nowoczesność, rozumiana jako styl wyrosły na fundamentach przeszłości, to dojrzała wariacja na temat tego, co wypracowały wcześniejsze epoki, nie odcinanie się od osiągnięć i stylistyki przodków, ale kreatywne i dostosowane do aktualnych tendencji i potrzeb rozwiązania. Właśnie dzięki temu podejściu, estetyka modern classic wciąż zyskuje grono wyznawców.

Klasyka w nowej odsłonie

Modern classic opiera się na odświeżeniu klasyki. Odziera ją z kurzu zaprzeszłych form i przekształca w przedmioty, które z powodzeniem odnajdują się w XXI wieku. Nie trzyma się przy tym kurczowo zasad – raczej kreatywnie je dopasowuje do realiów panujących w danym wnętrzu. Niemniej, w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnej klasyki, panuje harmonia i symetria. Forma nie wzięła tutaj rozwodu z treścią – umiar i równowaga odgrywają tutaj nadrzędną rolę. Wszystkie ozdobniki redukuje się do minimum. Wnętrze ma być funkcjonalne i przejrzyste. Pierwszym krokiem, od którego zaczynają projektanci wnętrz, jest wyznaczenie dominanty kompozycyjnej. Wokół niej zogniskowana jest reszta wyposażenia. W salonie może to być sofa, w jadalni – stół, zaś w sypialni – łóżko.

Nowoczesna klasyka – kolorystyka

Kolory, które budują przestrzeń to stonowane i klasyczne biele, beże, szarości. Aby jednak nie było zbyt zachowawczo, stosuje się mocniejsze akcenty kolorystyczne. Bez ekstrawagancji, ale też nie przytłaczająco. Nasycone czerwienie i czernie pomagają zachować złoty środek aranżacyjny, czyli właściwie odmierzyć proporcje.

Cechą, która sprawia, że meble modern classic są cenione zarówno przez znawców tematu, jak i lubiących aranżacyjne perełki estetów, jest wysoka jakość i perfekcjonizm wykonania. Przyjemnie się na nie patrzy, przyjemnie dotyka i, co najważniejsze, przyjemnie z nich korzysta. Dzięki temu otrzymujemy meble wygodne i komfortowe. Stworzone, by ich używać. Oprócz tapicerowanej sofy, wnętrza często są wyposażone w kominek, stolik lub ławę ze szklanym blatem czy konsole z szufladami. Całość, wzbogacona o efektowne lampy o geometrycznych kształtach, często na lśniących nogach, nadaje wnętrzu klasy i wyrafinowania.   

Styl modern classic nie tworzy zamkniętego zbioru zasad, którymi trzeba się bezwzględnie kierować. To estetyka otwarta na różnorodność i dialog z historią, która wykorzystuje różne rozwiązania, aby osiągnąć, tak pożądane, ład i elegancję w aranżowanym wnętrzu. Warto wybrać zatem właściwy sklep wnętrzarski.

Podziel się: