Ślub w stylu boho — jaką kreację wybrać?

  • 08.08.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Ślub w stylu boho — jaką kreację wybrać?
Ślub w stylu boho to urocze połączenie stylu hippie, folku, elementów etno i rustykalnych, a także bliskość natury. Samo słowo “boho” pochodzi od bohemy - artystycznej cyganerii, która krytykowała materializm i konwenanse.

Coraz popularniejsze śluby w klimacie, który odpowiada charakterowi i stylowi życia pary młodej, sprzyjają popularności tego trendu. Jest doskonałą odskocznią od pompatycznych wesel w salach przepełnionych dekoracjami. Idealnie, jeśli ślub w stylu boho odbywa się blisko lasu lub jeziora, a jeszcze lepiej - po prostu w plenerze. A ponieważ to na parze młodej w dniu ślubu skupia się cała uwaga, to także oni powinni dopasować swój wygląd do wybranego przez siebie stylu. Jaką suknię wybrać, by dobrze prezentować się na ślubie w stylu boho?

Suknia

Suknia ślubna w stylu boho

Jaka powinna być suknia ślubna w stylu boho? Wygodna, długa i luźna, stworzona z naturalnych materiałów, swobodna. Powinnaś czuć się w niej naturalnie i kobieco. Podczas przymiarek wyobraź sobie, że trzymasz w dłoniach bukiecik polnych kwiatów (lub masz na głowie wianek). Suknia, która pasuje do takich elementów, będzie doskonale prezentować się na weselu utrzymanym w klimacie boho, bo powinna być dziewczęca i delikatna. Idealnie, jeśli kreacja jest utrzymana w kolorystyce złamanej bieli i posiada koronkowe elementy oraz luźną spódnicę bez kilkuwarstwowej podszewki. Niewykończone brzegi materiału, ręcznie dodawane ludowe wzory lub orientalne aplikacje są jak najbardziej wskazane i będą doskonale współgrać z elementami DIY obecnymi na weselu urządzonym w stylu boho (np. ręcznie robionymi zaproszeniami czy ozdobami na stoły).

Suknia

Czego unikać podczas wybierania sukni w stylu boho? Elementów znanych ze stylu glamour - wielowarstwowych spódnic z tiulu, kaskadowych falban, błyszczących aplikacji, brokatu oraz przylegających fasonów lub długich trenów. Nie decydujmy się również na suknie z bogato wyszywanym pasem lub dużą kokardą na plecach.

 

Kiedy urządzamy wesele w konkretnym stylu i postanawiamy konsekwentnie się go trzymać (tylko wówczas można osiągnąć zamierzony efekt!), suknia ślubna staje się jednym z wielu elementów, które mają ze sobą współgrać. Weźmy to pod uwagę podczas wybierania sukni. W salonie urządzonym w stylu glamour, suknia boho może wyglądać mniej interesująco niż inne propozycje, ale jej przeznaczenie jest inne! Dopiero w towarzystwie świeżo ściętych kwiatów, folkowych ozdób i innych detali nabierze głębi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: