Kiedy najlepiej kupić mieszkanie – 4 zasady!

  • 05.09.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy najlepiej kupić mieszkanie – 4 zasady!
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto śledzić rynek nieruchomości, aby zorientować się, kiedy najlepiej kupić mieszkanie oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Określ własne możliwości finansowe

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego mieszkania, określ własne możliwości finansowe. Ustal jaką kwotę możesz przeznaczyć na mieszkanie, jaki budżet możesz przeznaczyć na wkład własny, a także jakie masz oszczędności. Sprawdź również czy posiadasz zdolność kredytową. Pamiętaj, aby cena poszukiwanego mieszkania nie kształtowała się w górnych granicach zdolności kredytowej, ponieważ są jeszcze dodatkowe koszty związane m.in. z remontem. Przeanalizuj swoje zarobki z ostatniego roku, a także miesięczne wydatki. Pozwoli Ci to oszacować, jaką maksymalną ratę możesz płacić w związku z zaciągniętym kredytem.

Zorientuj się w ofercie kredytów hipotecznych

Wybór kredytu hipotecznego to najważniejsza opcja. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, przeanalizuj kilka i przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • wysokość wkładu własnego – określ kwotę, jaką możesz przeznaczyć na wkład własny. Większość banków wymaga 10% wkładu własnego. Niektóre mają również w ofercie większy procent w zamian za np. zmniejszenie raty kredytowej.
  • całkowite koszty kredytu – pamiętaj, ze rata kredytowa to nie jedyny koszt. Sprawdź ile wynosi oprocentowanie, ale także prowizja. Koniecznie weź pod uwagę RRSO/
  • opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu – niektóre banki pobierają opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu. Zaś w innych możesz nadpłacić, jeżeli wcześniej powiadomisz o tym bank. Dlatego upewnij się, że będziesz miał możliwość uregulować zobowiązanie przed zakończeniem umowy kredytowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w analizie ofert, koniecznie skorzystać z usług doradców kredytowych.

Skorzystaj z porad doradcy kredytowego

Sprawdzenie i przeanalizowanie oferty kredytu każdego banku jest niezwykle czasochłonne i trudne do wykonania. Wymaga ogromnej wiedzy dotyczącej udzielania kredytów, a przede wszystkim czasu, aby prześledzić ofertę i wybrać najlepsze rozwiązanie. Z pomocą przychodzą doradcy kredytowi, którzy mają większe możliwość, wiedzę oraz doświadczenie. Po uzyskaniu od Ciebie informacji na temat Twoich zdolności finansowej i zarobkach, rozpoczyna znalezienie odpowiednich propozycji kredytów, które będą dla Ciebie korzystne. Następnie przedstawia Ci je. Pomoże Ci również skomplementować wszystkie potrzebne dokumenty oraz poprowadzi przez całą procedurę kredytu hipotecznego, aż po finalizację umowy. Doradcy zależy na tym, aby znaleźć  dla Ciebie najlepszą ofertę kredytu, ponieważ jego wynagrodzenie jest prowizja bankowa za udzielenie klientowi kredytu.

Bądź na bieżąco z cenami nieruchomości i zbadaj rynek

Zakup mieszkania to bardzo poważna decyzja. Kredyt zaciągany jest nawet na 30 lat, dlatego warto odpowiednio przygotować się do zakupu nieruchomości. Po pierwsze, zorientuj się w cenach mieszkań i śledź je przez jakiś czas, aby zobaczyć jak się kształtują.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbaka.pl/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: